Czasami nasze zdrowie wymaga od nas poddania się operacji, aby móc wrócić do pełnej sprawności. Jednak lekarze i sprzęt potrzebny do operacji swoje kosztują i trzeba zastanowić się w jaki sposób należy taką operację sfinansować. Co dokładnie mamy do wyboru?

Operacja za darmo?

W wielu krajach, w tym Polsce, jest możliwość poddania się operacji bez żadnych kosztów z naszej strony. Jeśli spełniamy wszystkie wymogi, to po odpowiednim okresie czekania możemy poddać się operacji. W Polsce odpowiada za to Narodowy Fundusz Zdrowia, który finansuje wiele operacji w całości. Jednak co należy zrobić w sytuacji gdy fundusz nie sfinansuje naszej operacji? Jakie mamy wtedy rozwiązania?

Fundusze i zbiórki

Czasami, szczególnie przy rzadkich chorobach, NFZ nie będzie finansował operacji oraz leczenia. W takich sytuacjach musimy polegać na funduszach oraz zbiórkach. Istnieją różne organizacje charytatywne, które wspiera Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i inne formy pomocy i to od nich możemy oczekiwać pomocy przy finansowaniu operacji. Bardzo często takie operacje należy wykonać za granicą, gdyż w Polsce nikt nie będzie się ich podejmował.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *