Długi proces rehabilitacji po zabiegu

Operacja czy długotrwałe leczenie jest niezbędne do tego aby móc dojść do pełni zdrowia po ciężkiej chorobie lub kontuzji. Należy pamiętać że wyleczenie to dopiero pierwszy krok, a bardzo ważna jest rehabilitacja. W jaki sposób się za nią zabrać?

Wyleczenie i wsparcie

Pierwsza rzecz to wyleczenie wszelkich symptomów choroby i rekonwalescencja po operacji jeśli taka była przeprowadzona. Rehabilitacja nie może być rozpoczęta jeśli ciągle jesteśmy chorzy lub rany po operacji jeszcze się nie zagoiły. Oprócz bycia względnie zdrowym warto mieć wsparcie, w postaci rodziny lub fundacji jeśli nasza choroba jest ciężka. Fundusz Inicjatyw Obywatelskich wspiera takie organizacje, dzięki czemu mogą działać i pomagać ludziom w potrzebie.

Proces rehabilitacji

Gdy już jesteśmy w pełni zdrowi to przychodzi czas na rehabilitację, a jej rozmach zależy od rodzaju choroby i od tego jak była skomplikowana. W przypadku złamań czy kontuzji nasza rehabilitacja będzie polegała głównie na odbudowie mięśni i sprawności w naszej kontuzjowanej kończynie. W przypadku bardziej skomplikowanych chorób rehabilitacja będzie trwała znacznie dłużej i będzie obejmowała nie tylko ćwiczenia fizyczne ale również psychiczne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *