Co dezynfekuje się w szpitalu?

Szpital jest miejscem, do którego ludzie udają się w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub nawet życia i tam dochodzą do zdrowia po chorobach czy urazach. Jest to specyficzne środowisko, gdzie bardzo często stosuje się dezynfekcję ze względów zdrowotnych. Co dezynfekuje się w szpitalu?

Powierzchnie i narzędzia

W każdym szpitalu bardzo często przeprowadza się różnego rodzaju zabiegi, które mają na celu poprawę zdrowia pacjenta lub uratowanie jego życia. Do tego potrzebne będzie miejsce do przeprowadzenia zabiegu oraz różnego rodzaju specjalistyczne narzędzia. Większość z tych powierzchni i narzędzi nie jest jednorazowa, dlatego ich dezynfekcja jest niezbędna aby każdy pacjent pozostał zdrowy. Co jeszcze jest ważne?

Dłonie

Gdy mówimy o dezynfekcji to nie możemy zapominać o dłoniach lekarzy i pielęgniarek, które mają bezpośrednią styczność z pacjentami. Choć bardzo często osoby te noszą jednorazowe rękawiczki, to muszą regularnie je dezynfekować, a także ich dłonie bo to właśnie na nich znajduje się największa ilość niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Dezynfekcja pozwala się ich pozbyć.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *